Suplementy diety, które każdy mężczyzna powinien brać

Suplementy diety, które każdy mężczyzna powinien brać

Suplementy diety, które każdy mężczyzna powinien braćBądźmy szczerzy, większość ludzi nie zorientowanych na zdrowie. Jeśli próbujesz zaimportować zmiany w życiu nawyki, oczywiście, skonsultować się z lekarzem na temat przyjmowania niektórych dodatków. Badania wykazały, że duża liczba mężczyzn nie wprowadza wystarczającą ilość odżywczych składników, które mają kluczowe znaczenie dla optymalnego funkcjonowania organizmu i zapobiegania chorobom.

Kwasy tłuszczowe omega-3

Badania wykazały, że mężczyźni, kwasy tłuszczowe omega-3, niezbędne dla utrzymania zdrowia serca i mózgu. Omega-3 kwasy tłuszczowe są niezbędne dla funkcji komórek i chronią tętnice przed gromadzeniem się płytki nazębnej. W przeciwieństwie do mężczyzn, kobiety zachowują się znacznie większą troskę o spożycie składników odżywczych. Kwasy tłuszczowe omega-3 znajdziemy w tłustych rybach i dodatków.

Ważne jest to, że jeśli zdecydujesz się na kwasy tłuszczowe omega-3 wprowadzać za pomocą dodatków wprowadzanych i EPA i DHA. To dwie ważne kwasy tłuszczowe omega-3, a źródła roślinne, jak algi zapewniają tylko DHA. Zalecana dawka dobowa wynosi od 1000 do 2000 mg, a dziennego minimum, które jest niezbędne do podstawowego prawidłowe funkcjonowanie organizmu, jest 500 miligramów. http://www.koko-art.com.pl/hydroface-dla-pieknej-skory-u-kobiet-i-mezczyzn/

Witamina D

Dla witamina D już od dawna wiadomo, że odgrywa ważną rolę w przyswajaniu wapnia i utrzymania zdrowia kości. Badania wykazały również, że witamina D pomaga w zapobieganiu i zwalczaniu wielu chorób. Jedno z ostatnich badań wykazało, że ludzie, którzy nie wprowadzają odpowiednią ilość witaminy D, mają zwiększone ryzyko zachorowania na raka trzustki i jelita grubego.

Badania wykazały również, że witamina D jest niezbędna dla ochrony przed udaru mózgu i zawału serca. Zalecana dzienna dawka witaminy D dla mężczyzn 1000 międzynarodowych jednostek (IU). Kobiety rzadziej mają problemy z brakiem witaminy D, ponieważ są one bardziej podatne na wpływ światła słonecznego, który jest jednym z najlepszych źródeł witaminy D.

Likopen

Likopen posiada silne działanie antyoksydacyjne i odgrywa ważną rolę w ochronie przed rakiem. Badania wykazały, że mężczyźni, którzy wprowadzają odpowiednią ilość likopenu, mają niższe ryzyko zachorowania na raka prostaty.

Ciało likopen łatwo wchłania się w skórę za pomocą diety, dlatego nie należy przyjmować suplemente, a niektóre z najlepszych źródeł, pomidory i arbuzy. Jeśli zdecydujesz się likopen wprowadzać za pomocą spożycia pomidorów, należy ją przed użyciem termicznie obsługiwać, bo wtedy organizm lepiej przyswajać likopen.

Koenzym Q10

To jest naturalnym przeciwutleniaczem, który pomaga w utrzymaniu zdrowia mięśnia sercowego. Koenzym Q10 łagodzi przewlekłe stany zapalne i hamuje rozwój choroby Parkinsona. Koenzym Q10 jest trudno wprowadzić za pomocą produktów spożywczych, dlatego często trzeba brać suplemente.

Około 100 miligramów dziennie zadowalająca ilość dla mężczyzn. Ale lekarze zalecają, że ludzie, którzy mają podwyższony poziom cholesterolu, należy zwiększyć spożycie koenzymu Q10, ale za zgodą lekarza, który pomoże ci w określeniu najlepszych dawki.

Niektóre suplementi może wchodzić w interakcje z niektórymi lekami. Należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą przed podjęciem jakichkolwiek suplementów.