Silnym MężCzyznom Potrzeba MikroelementóW

Jaki muškarci trebaju mikronutrijenata

Silnym MężCzyznom Potrzeba MikroelementóW

Jest jedno powiedzenie, która w tłumaczeniu brzmi mniej więcej tak: „Każdy mężczyzna powinien zbudować dom, posadzić drzewo i spłodzić dziecka”. Pierwsze dwa zadania są stosunkowo proste do wykonania. Trzecie zadanie, ojcostwo, coraz więcej mężczyzn trudno osiągalne, a nawet celem nieosiągalnym.

Na całym świecie coraz mniej noworodków, dla czego istnieje wiele przyczyn. Obecnie około 10-15 % par bez dzieci, i że to nie jest ich wybór i części. Różne powody, dla których pary borykają się z problemami w zanošenju, w którym zaburzenia u kobiet, mężczyzn lub obu partnerów równie powtarzające się.

W 40-60 % przypadków, zaburzenia płodności (subfertilitet) u mężczyzn spowodowane manjkavostima w spermogenezi (zmniejszenie produkcji plemników). Badania dowodzą, że w ciągu ostatnich 50 lat doszło do 58% zmniejszenie liczby plemników w ejaklulatu dorosłego mężczyznę. Przeglądając ponad 100 opublikowanych badań prześledzić znaczne zmniejszenie gęstości (stężenia) plemników w sjemenoj płynu odwrócić w wieku 60 lat, przede wszystkim w USA, Europie i Australii (pomiędzy 1 a 3% rocznie).

Istnieje wiele przyczyn spadła płodność u mężczyzn – w visokoindustrijaliziranim krajach, genetyka, stres, zmiany stylu życia, ale także nawyki żywieniowe – wszystkie razem są czynnikami, niepokojąco częste, zmniejsza produkcję plemników i jakość plemników.

W tym samym czasie, wiele różnych rodzajów leczenia, w tym in vitro fertilizaciju (ECO, izvantjelesnu zapłodnienia), dostępne dla kobiet, które mają diagnoza pewnym stopniu niepłodności, możliwości dla rozwiązania kluczowych problemów, jakość plemników u mężczyzn są bardzo ograniczone.

Pierwszy dietetyczny leku (suplement diety), który korzystnie wpływa na jakość męskich komórek płciowych, a co za tym idzie na leczenie obniżonego oplodnog potencjał mężczyzn. Ich skuteczność jest udowodniona w badaniach klinicznych, w których to leczenie przez wprowadzenie pierwiastków w wyniku poprawy jakości nasienia.

Każdy mężczyzna powinien mikronutrijente. To witaminy, aminokwasy, mikroelementy, minerały, kwasy tłuszczowe i roślinne wtórne metabolity w różnych formach.

Te specjalne suplementy diety, ciało jest niezbędne do życia na różnych etapach spermatogenezę, czyli proces dojrzewania męskich komórek rozrodczych. Okazało się, że pewne mikronutrijenti mają korzystny wpływ na jakość męskich komórek rozrodczych. Ponadto, baza danych Cochraine („Cochraine library”) przynosi wiele dowodów skuteczności różnych przeciwutleniaczy na oplodni potencjał mężczyzn.

Wyniki licznych badań pokazują, że biorąc L-karnityna, L-arginina, cynk i selen może zwiększyć liczebność i ruchliwość męskich komórek rozrodczych. L-karnityna i L-arginina, mają korzystny wpływ na ruchliwość plemników, a cynk ma wpływ na liczebność i ruchliwość męskich komórek rozrodczych w stymulacji produkcji testosteronu.

W połączeniu z selenem przychodzi do znacznej poprawy mobilności męskich komórek rozrodczych i udziału poprawnie form plemników. Selen i glutation, niezbędnych do produkcji enzymu, który stanowi 50 % materiału mitochondriów w szyi plemników, odpowiedzialnych za mobilność męskich komórek rozrodczych.

Antoksidansi, takich jak witamina E, glutation i koenzym Q10 mają również pozytywny wpływ w leczeniu niepłodności męskiej. Oni onesposobljuju wolne rodniki, a tym samym chronią komórki i narządy w organizmie.

Biorąc pod uwagę, że spermatozoidi wrażliwe na stres oksydacyjny, przeciwutleniacze, takie jak witamina E, glutation i selen, mogą być stosowane w celu ochrony męskich komórek rozrodczych podczas ich dojrzewania.